Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Зростання курсу гривні і доцільність покупки доларів перед виборами

З ранку 12 березня в столиці один долар можна було купити за курсом 26,5 грн. Нагадаємо, що курс Національного Банку України на даний момент встановлено на позначці 26,31 UAH / USD. Здавалося б, відмінний момент щоб перед виборами глави держави провести конвертацію гривневих заощаджень в валюту. Але чи варто робити це і на який період триватиме зміцнення національної валюти?

Версія НБУ

Нацбанк України повідомляє, що зростання вартості гривні було викликане:

  1. Позитивною динамікою ціноутворення експортними українськими товарами;
  2. Наближається дата сплати податків і зростання попиту на нацвалюту;
  3. Низькими темпами зростання попиту на гривню;
  4. Великими обсягами продажу валюти фізособами, в порівнянні з покупкою.

“До того моменту, поки в країні ми будемо спостерігати домінування сировинної економіки, фактор сезонності незмінно буде впливати на гривневий курс. Адже на початку весни аграрії заводять валютні кошти в Україну, які після конвертують в гривню для купівлі палива, добрив для рослин, ремонту, придбання техніки і так далі. Також із закінченням опалювального сезону Україна закуповує менше газу за кордоном “, – пояснює президент інвест групи Універ Тарас Козак.

Спекуляції на курсі гривні і роль ОВДП

НБУ запевнило про відсутність спеціальних інтервенцій валютного ринку щодо соціальної підтримки конкретного рівня нацвалюти. На початку березня Нацбанк здійснив покупку на міжбанківському ринку $ 211,7 млн ​​і в цей раз сума майже в три рази перевищує попередню.

Як повідомляє джерело, з початку року до сьогоднішнього дня НБУ була здійснена покупка валюти на $ 746,6 млн. “Нацбанк зацікавлений в покупці валюти тільки коли спостерігається перевищення попиту над пропозицією. Регулюючи коливання курсу, на початку цього року він купив більше на 0,4 мільярдів доларів США, ніж продав “- повідомляє Віктор Пастернак, начальник фінансового департаменту Укргазбанку.

У НБУ відзначають, що загальне зростання обсягу купівлі облігацій внутрішньої держпозики особами, які не є громадянами України, яка спостерігалася з січня місяця, істотно сповільнилося і на сьогоднішній день не робить ніякого впливу на курс гривні. Нерезиденти вже протягом місяця не роблять покупок українських гривневих боргових паперів – з того часу як гривня зміцнилася проти долара і подолала позначку 27,25.

Стан балансу

Спираючись на думку фінансистів, найбільший вплив щодо гривневого курсу відбулося через вплив гастарбайтерських грошей, які були переведені на територію України в минулому році. Це призвело до позитивних змін платіжного балансу країни.

Торговий баланс і фінансовий облік – основні складові платіжного балансу України. За попередньою оцінкою Козака, стан торгового балансу, вважаючи продані товари і послуги, на даний момент становить мінус $ 6-8 млрд. Однак, в цей же час, стан фінансового рахунку через коштів остарбайтерів і кредитів міжнародних організацій і МВФ, дозволило за підсумками попереднього року вийти платіжному балансу в позитивну динаміку на $ 1,5 млрд більше. “Якщо валюта в країну заходить більше ніж виходить, то цілком природно, що нацвалюта буде зміцнюватися”, – уточнює Козак.

Прогноз курсу на найближчі місяці

За заявами банкірів стан курсу нацвалюти зміцниться вже в найкоротші терміни. “У планах Мінфіну продовження розміщення ОВДП, а підприємства будуть продовжувати розраховуватися в державою за річними податкових відрахувань”, – зазначає Віктор Пастернак.

“Зміцнення гривні швидше за все відбудеться в сторону відмітки ~ 26,00. Однак саме від НБУ і його наміри поповнення валютних резервів залежить чи вдасться нацвалюті подолати даний рівень “- погоджується з Пастернаком Юрій Крохмаль, представник ОТП банку. Згідно з його думкою, корекція має місце на тлі відшкодування ПДВ, здійснення покупки долара для виплати дивідендів та інших факторів, в тому числі і політичних, які можуть призвести до зміни рівня попиту та пропозиції. “Ситуативно-спекулятивні чинники, пов’язані зі швидкими президентськими виборами вносять деяку туманність”, – додає Пастернак.

Прогноз курсу за версіями фінансових експертів

Сезонний фактор спрацьовує, як правило, на початку осені, адже в цей час агровиробництва здійснять збір врожаю і продають його за кордон, тим самим виводячи отриману виручку з країни.

«З вересня здійснюється закупівля газу до наступного опалювального сезону, як і закупівля величезної кількості імпортних товарів до новорічних свят”, – говорить Козак.

Варто також звернути свою увагу на показники по платіжному балансу. “Кон’юнктура зовнішнього ринку безпосередньо залежить від імпорту і експорту. Наприклад, подорожчання нафти робить удар і по нам, так як поведінка ціни на паливо симетрично. З цього випливає, що ми витрачаємо більше грошей на ці товари, ніж на даний момент. У разі, якщо вартість зернових культур зростає, то це призводить до позитивних змін, адже це наш експорт “, – пояснює президент інвест групи Універ.

У якій валюті зберігати гроші?

Згідно з рекомендаціями фінансових експертів доречно буде дотримуватися правила диверсифікації, тобто зберігати свої заощадження відразу в декількох валютах.

“Я вважаю, що ідеальною буде пропорція 40/30/30 – гривня / долар / євро відповідно. Гривні більше, так як основні витрати ми здійснюємо нацвалютою “, – радить Наталія Шишацька з Forward Bank.

Допустимим буде варіант вкладення в золото і інші цінні метали, які за традицією вважаються “островом безпеки” для інвестицій. Але, на жаль, даний вклад не буде покриватися Фондом гарантування вкладів фізосіб.

Борис Маркович Гаухман

Кращі кредитні пропозиції

Зростання курсу гривні і доцільність покупки доларів перед виборами Tengo
4.2/5 (оцінок : 217)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 500-25000грн
Ставка: от 1 %
* Інформація узагальнена і ознайомча
У більшості МФО кредитна ставка плаваюча, і змінюється в залежності від суми кредиту і терміну.
В даному випадку показана ставка для кредиту на суму 1000 грн терміном на 10 днів
Термін: 1-30 днів
Зростання курсу гривні і доцільність покупки доларів перед виборами ШвидкоГроші
5/5 (оцінок : 599)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 1000-30000грн
Ставка: от 1 %
Термін: 3-140 днів
Кредит под 0%
Зростання курсу гривні і доцільність покупки доларів перед виборами Credit Kasa
5/5 (оцінок : 652)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 400-20000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 1-27 днів

Залишити відповідь