Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Зимові прогнози: знову “гойдалки” або “штиль”?

Чого очікувати від інвалюти в грудні? Початок зими …

І, судячи з низької активності в таких же періодах минулих років, не варто тішити себе надіями, що цей рік є винятком. У перші дні грудня очікуються порівняно невеликі обсяги операцій з іноземною валютою, так як початок грудня – це період, коли підводяться підсумки минулих періодів і будуються плани на поточний. З цієї причини в грудні активність на валютному міжбанку прогнозується невисока. Так, згідно з даними “Мінфіну”, в разі укладення приблизно 500 угод, валютних операцій на торгах очікується близько 160 млн доларів.

Також не варто сподіватися і на активність експортерів, щедрість зараз у них не в пошані. В наявності вони мають гривню від отриманих гривневих сум (відшкодування податку на додану вартість) і тому поспішати з продажем валюти, яка дорожчає з кожним днем, вони не будуть. У зв’язку з цим, обсяг продажів іноземної валюти знизиться і курс буде потихеньку рости, а гривня буде продовжувати дешевшати.

Але не варто скидати з рахунків і нерезидентів (іноземні компанії, представництва і т. д.). Вони щомісяця отримують чималі суми дивідендів, левову частку яких витрачають на покупку валюти.

Також для українців висока ймовірність знову опинитися в умовах найсуворішого дотримання карантинних заходів. А це може призвести до збільшення попиту бізнесових структур на іноземну валюту, щоб мати можливість своєчасно здійснити комерційні операції. Це все також призводить до збільшення попиту на валюту.

Але є і фактори, які підтримують вітчизняну гривню. Так, підприємства-імпортери через імовірність в умовах локдауна закриття на невідомий період своїх торгових об’єктів (а це і ресторани, і ринки, і торгові центри, і деякі магазини) будуть сумніватися в можливості реалізації товарів, що ввозяться, що природно зменшить обсяги імпорту.

При цьому, у підприємств-експортерів настає момент, коли закінчується нацвалюта, яку вони отримали від відшкодування податку на додану вартість, і їм доведеться активно “скидати” іноземну валюту. Це призведе до стабільності та невеликого зростання гривні.

З огляду на високу ймовірність локдауна можна підвести такі підсумки:

  • найближчим часом очікується зростання активності міжбанківських операцій, так як всім банківським клієнтам необхідно буде в короткі терміни закрити всі свої валютні операції;
  • далі на міжбанківських торгах всіх чекає період затишшя на невизначений поки час (на період локдауна).

При цьому, треба врахувати, що на міжбанку все таки залишаться великі експортери, нерезиденти, які отримують нацвалюту від погашень ОВДП, Нацбанк та інші державні банки, а також імпортери енергоносіїв.

Не можна не враховувати і психологічний фактор: загрозою для вітчизняної валюти є негативний настрій населення в зв’язку з подорожчанням товарів і послуг, пов’язаних з ростом курсу інвалюти на міжбанку.

Залишити відповідь