Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Як змінився попит на послуги МФО України за 4 роки

Ринок мікрокредитування в Україні почав активно розвиватися в 2013 році. В основному учасники пропонували клієнтам отримати кошти до зарплати. Позики були невеликими і видавалися не зовсім благонадійним клієнтам, яким до цього відмовили у видачі кредитів в банках. Що відбувається на ринку в даний час і які прогнози?

Етапи розвитку мікрофінансових організацій

Пізніше мікрофінансові організації (МФО) стали популярнішими, зайнявши своє місце в секторі фінансових ринків України. Компанії працювали на основі розробленої нормативної бази, яка володіла достатньою ефективністю для розвитку і дозволяла регулювати сферу.

На даний момент відбулася трансформація роботи і більшість організацій пропонує свої послуги в мережі Інтернет, а об’ємна частина продажів здійснюється за межами офісу в онлайн просторі. Цьому сприяв новий закон України «Про електронну комерцію» і можливість укласти договір між клієнтом і компанією віддалено. З 01.07.2020 діяльність МФО буде підконтрольна НБУ, після прийняття відповідного закону.

Ситуація на сьогоднішньому ринку

В даний час ми знаходимося в стадії перехідного періоду. В результаті даний бізнес буде регулюватися законодавчими актами банківської сфери і новими прийнятими законами.

Ринок послуг в сфері мікрокредитування стрімко зростає. Це можна відстежити за допомогою статистики в Google. Починаючи з 2016 року і по сьогоднішній день попит на мікропозики збільшився в кілька разів. Основний стрибок стався в 2018 році, коли витрати споживачів збільшилися і спровокували попит на кредитні кошти.

Ринкову статистику найзручніше аналізувати по онлайн-компаніям, у яких легше оформити кредит і можна отримати гроші на карту, не виходячи з дому. Збільшення кількості клієнтів спостерігається в центральній частині країни, що обумовлено вільним і безперебійним доступом в Інтернет і великою чисельністю населення. Найбільший попит формують такі міста, як Дніпро, Павлоград, Нікополь і Кривий ріг.

Не варто забувати і про МФО, що працюють за допомогою фізичних відділень. Деяким кредитуючимся зручно отримувати гроші особисто у представника МФО. До того ж це знижує подачу чужих документів, адже кредит видадуть лише після надання оригіналу паспорта.

Обороти кредитних коштів

Обсяг ринку мікрокредитування становить в середньому 1 млрд грн. щомісяця. За рік ця сума збільшується приблизно в 10 разів. При цьому сума кредиту в середньому становить 2,5 тисячі грн. на клієнта. Прибутковість операцій складно оцінити через відсутність даних по поверненню кредитів.

Даний бізнес характеризується високим ступенем ризику. Кошти в таких компаніях можуть взяти люди, які мають погану кредитну історію. Через це витрати на видачу кредитів також збільшуються. Через низькі вимог до клієнтів велика частина учасників кредитує за ставкою від 0,01% до 2%, що повинно повністю покрити витрати.

У майбутньому кількість компаній, що надають послуги в сфері мікрокредитування, значно зменшиться. При цьому ціна залучення клієнта і дохід від угоди будуть знижуватися, що стане на заваді розвитку деяких компаній.

Борис Маркович Гаухман

Кращі кредитні пропозиції

Як змінився попит на послуги МФО України за 4 роки Tengo
4.2/5 (оцінок : 217)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 500-15000грн
Ставка: от 1 %
* Інформація узагальнена і ознайомча
У більшості МФО кредитна ставка плаваюча, і змінюється в залежності від суми кредиту і терміну.
В даному випадку показана ставка для кредиту на суму 1000 грн терміном на 10 днів
Термін: 1-30 днів
Як змінився попит на послуги МФО України за 4 роки ШвидкоГроші
5/5 (оцінок : 599)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 1000-30000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 3-140 днів
Кредит под 0%
Як змінився попит на послуги МФО України за 4 роки Credit Kasa
5/5 (оцінок : 652)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 400-20000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 1-27 днів

Залишити відповідь