Смарт-позики: чи є майбутнє у додатків для мікропозик

Інтернет став більш мобільним: вже на початку поточного року 61% українців виходять в світову павутину зі своїх смартфонів, до того ж 35% користуються тільки таким каналом присутності онлайн.
За допомогою наших гаджетів ми з задоволенням шукаємо необхідну інформацію, спілкуємося з друзями, здійснюємо покупки, замовляємо їжу … і беремо кредити. З кожним місяцем все більше бажаючих оформити позику заходять онлайн через свої гаджети – до 80%.
На перший погляд може здатися, що мобільних додатків при запиті “позики” досить: Google Play видає 243, а AppStore 65 додатків. Але розглянувши картину більш уважно, можна зрозуміти, що на перших позиціях пошуку найчастіше виявляється аналог мобільних вітрин, що пропонують вибрати кредитора їх декількох МФО. Так що додатків як таких не багато, якщо порівняти з загальною кількістю зареєстрованих мікрофінансових організацій в Україні – понад 1000.
Можна підсумувати, що поступовий перехід в світ мобільних технологій не робить розробку мобільних додатків дешевим задоволенням. Всі засновники МФО це прекрасно розуміють і не можуть з точністю стверджувати, що серед їх клієнтів буде багато бажаючих встановлювати мобільний додаток. Тим більше додатків на платформі iOS – тому їх набагато менше, ніж на Android. Адже наявність у сучасного українця гаджета iPhone свідчить про фінансове благополуччя і необхідність послуги короткострокових позик відпадає сама собою.
Старший аналітик DostFinance Bank
