Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Що станеться з гривнею в 2021 році

Згідно з прогнозами і аналітичними звітами інвесткомпанії Dragon Capital, середній курс американського долара в 2021 році складе 27,2 грн / $. Після закінчення року національна валюта України виявиться вже на рівні 28 грн / $.

Чому зміцниться гривня

В інтерв’ю LIGA.net керівник компанії Томаш Фіала розповів, що в першому півріччі гривня по відношенню до долара підніметься до 26 грн / $ і буде поступово зміцнюватися. Підвищена вартість експорту, профіцит поточного рахунку, інтерес закордонних інвесторів до внутрішніх облігацій – ці та інші фактори, за словами Фіала, вплинули на зміцнення позиції гривні.

Олена Бєлан, головний економіст DC, підкреслює що ще в поточному році очікується збільшення надходження іноземної валюти в Україну. А також на початку 2021 року – тому що недавній підйом розцінок на сталь і зерно вплинуло на експортні поставки з відставанням в кілька місяців.

Валютний показник в цілому зросте не більше, ніж на 10%, що допоможе уникнути значних коливань валюти і ряду економічних проблем. Курс гривні буде суворо контролюватися Нацбанком України.

Пріоритетний напрямок економіки

В першу чергу, це зниження підвищених показників дефіциту державного бюджету. Щоб вирішити проблему, потрібно рефінансувати старий борг і позбутися від дефіциту держбюджету в більш, ніж 200 млрд / грн (досить значна сума). Потрібно залучити Міжнародний валютний фонд, зовнішніх кредиторів, внутрішній ринок, зменшити витрати, провести необхідні реформи – впевнений Томаш Філа.

Допомога МВФ

Без участі цієї фінустанови Україна зможе тримати ситуацію в руках не довше першого півріччя. До слова, ОВДП для європейських та інших інвесторів піднялася завдяки відновленню співпраці з МВФ і підняття ставок прибутковості практично до 12%. За останні пару тижнів нерезиденти примножили свій портфель держоблігацій України більш, ніж на 200 млн американських доларів: після дев’яти місяців перманентного зниження інвестицій майже на 2 млрд доларів.

В іншому випадку, без активної спільної діяльності з Міжнародним валютним фондом, Україні доведеться скоротити видаткову частину бюджетного плану або ж надрукувати нові грошові купюри. Однак і тут можуть виникнути такі неприємні наслідки, як знецінення національної валюти та інфляція.

За останніми данними

У грудні гривня по відношенню до американського долара піднялася на 2 відмітки (2%). Гарячкувати і спішно продавати всi зарубіжні активи не варто – від 3/10 до 5/10 активів повинні знаходитися в гривнях.

Залишити відповідь