Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Прогноз курсу долара до 2 жовтня

Долар рекордно подорожчав. Тепер він коштує навіть більше, ніж за часів паніки через коронавiрус. Новий антирекорд року становить 28,3 грн / дол.

Банкіри попереджають, що навіть продаж валюти Нацбанком не допоможе гривні втримати свої позиції і наприкiнцi вересня і початку жовтня очікується продовження підвищення. За прогнозами, долар виросте до 29 грн, що становитиме антирекорд за останні 5 років.

Чому курс росте?

Цьому існує декілька пояснень, серед яких варто вказати основні:

  • Істотне зростання ділової активності. Клієнти-імпортери починають більш активно закуповувати долари в порівнянні з попередніми декількома місяцями. Експорт на тлі карантину не постраждав, завдяки чому спостерігається стабільний приплив валюти в країну. Імпорт, який обвалився на чверть, повинен відновити свої показники в найближчі місяці. Саме тому попит на валюту буде тільки рости.
  • Настроювання бюджету на девальвацію. Бюджет був узгоджений з представниками Нацбанку. Він балансується при середньорічному курсі долара в 29,1 грн. Самої процедури узгодження, по суті, немає, але факт оприлюднення таких цифр не міг не вплинути на девальваційні очікування. Ситуація постійно “підігрівається” ще й заявами політиків про долар по 30 грн.
  • Пояснення щодо валютної політики НБУ. Після істотних кадрових змін в НБУ багато хто побоювався, що нове керівництво буде набагато лояльніше ставитися до питань девальвації національної валюти. До цього моменту не було реальних підтверджень цих побоювань, а сам регулятор не робив ніяких гучних заяв або дій, які могли б підтвердити це. Разом з тим великі гравці на фінансовому ринку і фахівці сходяться на думці, що нове керівництво НБУ не має нічого проти поступової девальвації. Ключовий момент тут полягає в плавному підвищенні курсу. Судячи з того, що НБУ намагається збалансувати курс, теперішнє подорожчання долара відбувається занадто стрімко, так що потрібно штучно його зупиняти.

Що буде далі?

Через усі ці причини наступний тиждень країна може зустріти з курсом на рівні 28,15-28,45 грн / $. Це буде найбільший показник за останні 2 роки. Що буде в майбутньому передбачити досить складно. Якщо брати до уваги політику НБУ щодо долара, то можна зробити припущення, що долар буде демонструвати плавне зростання до показників, закладених в бюджеті на наступний рік. Це варто брати до уваги, щоб планувати власний бюджет і придбання.

Залишити відповідь