Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Причини знецінення гривні. Хто винен? Прогноз на серпень

Другий місяць літа 2020 року в сфері фінансів відзначився тим, що нацвалюта здала позиції по відношенню до долара. Серйозні джерела стверджують, що виною цьому став відхід Якова Смолія з Нацбанку, а також заяву президента України В. Зеленського про прийнятність для країни курсу гривні на позначці 30.

Так, в липні падіння гривні почалося з рівня 26,86 грн за 1 долар і досягло позначки 27,71 грн за 1 долар, тобто гривня знецінилася на 85 копійок.

Основні причини падіння гривні

На початку була реакція валютного ринку на відставку за політичними мотивами глави НБУ Я. Смолія 2 липня 2020 року.
Потім ринок відреагував на заяву президента країни Володимира Зеленського про те, що для уряду України вигідно тримати курс гривні на позначці 30.
Наступним фактором падіння гривні (до позначки 28 грн за 1 долар) стало призначення на посаду глави Нацбанку Кирила Шевченка.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, причина падіння гривні психологічна: більше купувати валюти став як бізнес, так і населення України.

Володимир Зеленський Президент України

Крім вищевказаних причин аналітики говорять і про інші фактори, які призвели до обвалу гривні.
Так, є думка, що відставка Я. Смолія привела до несподіваного масового виходу на фінансову арену нерезидентів. Також при цьому почали відбуватися погашення державних паперів, а саме: в кінці червня почалися перерахування великих сум дивідендів за попередній 2019 рік у Нафтогазу і Приватбанку. Великі суми грошей були виведені з бюджету в економіку, а це дозволило більше коштів в гривневому еквіваленті пустити на покупку іноземної валюти.
Слід зазначити, що в липні поточного року гривня здала свої позиції і по відношенню до євро, при цьому дуже істотно. Так, курс євро виріс на 2,5 грн (майже вісім відсотків!). Довелося втрутитися НБУ (активну участь на міжбанківському ринку і ухвалення рішення про збереження облікової ставки без змін), що дозволило відкоригувати курс євро на зниження.

І все таки, які ж прогнози на серпень?

Експерти прогнозують, що до кінця поточного року ціна 1 долара не повинна перевищити планку 27,5 грн. При цьому, на курс валют істотно може вплинути зміна глави Нацбанку, а саме: якщо новий керівник головного банку країни догоджаючи уряду країни буде активно проводити емісії. Але все – таки, чи не слабким буде і вплив інших причин, які утримують гривню від падіння.
Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю Радіо Свобода наголосив, що до кінця 2020 року курс нацвалюти буде стійким, немає загрози для її обвалу і немає причин для зміни цієї ситуації.

Залишити відповідь