Основні користувачі мікрокредитів в Україні – хто вони?

З метою більш детально зрозуміти клієнта МФО фахівцями було проведено дослідження.
Ще 5 років тому поняття мікрокредиту було практично нікому невідомо з жителів пострадянського простору. Однак зараз ситуація кардинально змінилася – на ринку більше 100 активно працюючих МФО, які видають кошти всім бажаючим за мінімальний термін, як правило, не перевищує чверті години.
Дана послуга безсумнівно викликає інтерес, адже оформлення запиту на кредит в даних організаціях славиться своєю простотою, а ймовірність відмови в грошах, в порівнянні з банками, мінімальна.
МФО здійснюють видачу коштів незалежно від вашого місцезнаходження по всій території України. Експерти ринку стверджують, що середня сума, за якою звертаються українці – 3000 грн. Зазвичай, цих грошей вистачає на те, щоб вирішити усі виниклі фінансові питання.
Хто користується кредитами до зарплати?
Вдалося з’ясувати, що близько 64% клієнтів МФО – це люди у віці від 28 до 45 років, слідом за ними (приблизно 36%) позики активно оформляють особи віком 20-28 років і останнє, третє місце займають люди старше 50 років.
Гендерний аналіз показав, що частіше займають чоловіки, ніж жінки. Процентне співвідношення 52% до 48%. Кількість осіб, які не перебувають у шлюбі приблизно 62%, а заможних / одружених – 38%.
За статистикою працевлаштування 75% користувачів мають постійну роботу, а 13% є приватними підприємцями. 12% – це загальна кількість з осіб пенсійного віку, безробітних, домогосподарок і студентів.
З якою метою беруть гроші клієнти?
Як з’ясувалося, позичальники звертаються в сервіси швидкого кредитування для вирішення наступних фінансових питань:
- 60% – це вирішення поточних фінансових питань;
- 25% – ремонтні витрати і оренда житла;
- 10% – подорожі та здоров’я;
- 5% – розваги, погашення кредитів інших МФО, інше.
Можна зробити висновок, що найчастіше українці беруть онлайн кредити на першочергові потреби: повсякденні витрати, ремонт, лікування.
Старший аналітик DostFinance Bank
