Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Мінімалка 5000 грн., Або що таке “Добре” і що таке “Погано”?

З 1 вересня поточного року в країні не тільки розпочався навчальний рік, а й сталася ще одна важлива і варта уваги подія: вступив в дію законопроект, який вніс зміни до держбюджету України на 2020 рік. А саме: з 1 вересня 2020 року мінімальна заробітна плата підвищена до рівня 5000 грн., що складає 5,86%.

Законодавці проголосували за проект закону №3963 під час позачергового засідання парламенту 25 серпня 2020 року, а до цього він був схвалений Комітетом з питань бюджету.

Звідки ж кошти на підняття мінімалки?

Виявляється економія виникла на обслуговуванні державного боргу (аж 3,5 млрд грн!), А саме: завдяки щасливому випадку фактичний курс гривні до інвалюти не збігся із прогнозом, який закладений до Держбюджету поточного року.
Як виявилося, в підвищенні мінімальної заробітної плати є свої плюси і мінуси. Спробуємо розібратися.

У чому позитивний аспект підвищення мінімалки?

Скажімо так, що більше пощастило в цьому питанні бюджетникам. Їх заробітна плата (принаймні більшості з них) розраховується на підставі мінімалки. Тому їх зарплата хоч і не на багато, але виросте.

Також багато соціальні виплати розраховуються виходячи з мінімальної зарплати. І, відповідно, вони також зростуть, що має порадувати ті верстви суспільства, кому вони призначені.

Повинен зрадіти і Пенсійний фонд України! Розмір внесків зросте, так як більшість податків розраховується виходячи з мінімалки.
Але звичайних громадян країни, які і сплачують ці податки, це не дуже обрадує. Адже розміри податків зростуть і платити доведеться більше.

А кому ця подія зовсім не в радість?

Найбільше 1 вересня 2020 року постраждають фізичні особи-підприємці, так як єдиний соціальний внесок (ЄСВ) розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати. Таким чином, сума внеску зросте до 1100 грн (5000 грн. * 22%) в місяць, замість 1039,06 грн. (4723 грн. * 22%).

Крім того, така “радісна” подія не дуже сподобається бізнесу. З огляду на масштаби кризи, викликаної наслідками пандемії коронавируса, бізнесові структури намагаються “залатати дірки”, а тут ще потрібно витрачати чималі додаткові кошти на зарплати і податки.

Наслідками такої ситуації може бути і догляд бізнесу в “тінь”, видача зарплат в “конвертах” або звільнення співробітників.

Також не виключені негативні ситуації і в державних організаціях. Їм також доведеться вишукувати додаткові кошти для виплати заробітної плати. Але якщо додаткових резервів немає, то керівництву цих організацій доведеться йти на крайні заходи: скорочувати штат, переводити працівників на неповний робочий день або половину ставки.

Крім вищесказаного, такий “подарунок” від керівництва країни може відчути на собі кожен українець. Так, не виключено прискорення інфляції та зростання цін (на продукти харчування, послуги, комунальні і т.д.) може поглинути всі додаткові кошти, які повинні з’явитися у населення від збільшення мінімалки.

Залишити відповідь