Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Курс долара в Україні на 2020 рік: прогнози аналітиків

На думку багатьох аналітиків, курс долара США може знизитися в 2020 р Такий прогноз зробили провідні співробітники «Goldman Sachs», «Deutsche Bank», «Bank of New York Mellon» та ін. Проте, ними вже неодноразово було передбачене ослаблення американської валюти. Але протягом останніх 5 років вони мали рацію лише одного разу, в 2017 р

Експерти пророкують стабільність на валютному ринку

Андреас Кеніг, керівник Amundi, вважає, що долар США збереже колишні позиції. З ним солідарний Ендрю Фішер, фахівець пенсійного фонду Австралії Sunsuper. Він упевнений, що американська валюта принесе австралійським інвесторам в поточному році не тільки велику прибутковість, але і захистить в кризові часи (в разі настання таких).

Президентські вибори в США здатні послабити долар

Однак, в цьому році ситуація на валютному ринку може кардинально змінитися. По-перше, до цих пір ніхто не знає, чим закінчиться торговий конфлікт між Вашингтоном і Пекіном. По-друге, навесні відбудуться чергові вибори президента США. Саме від останніх залежатиме подальша доля американської валюти.

До чого готуватися українцям?

Максим Пархоменко, аналітик Alpari, очікує, що протягом 2020 р фінансовий рейтинг України виросте. При цьому даний тренд буде супроводжуватися наступними факторами:

  • стабільна економічна ситуація;
  • переоцінка ризиків;
  • поява нових інвесторів;
  • незначні коливання українського фінансового ринку.

Всі вищевказані фактори приведуть до притоку великих інвестицій. Що посприяє зміцненню гривні. У цьому впевнений Дмитро Чуріна, який очолює аналітичний департамент ІК Eavex Capital. Разом з тим, він не виключає, що ситуація може різко змінитися.

Прогноз від Альфа-Банку

Примітно, що в стабільний курс долара і навіть деяке його ослаблення по відношенню до гривні вірить начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Україна Олексій Блінов. Причому, на його думку, американська валюта трохи просяде в першому півріччі 2020 р У другому ж – вона знову почне зміцнюватися. Але, в цілому, ситуація буде залежати від результату президентських виборів в США. Якщо на другий термін буде переобраний Дональд Трамп, з американською валютою не відбудеться сильних потрясінь, і українці зможуть купувати 1 дол. США за 27 грн. Якщо ж президентське крісло займе інший кандидат – можливо, збільшення курсу до 28-29 грн. за 1 дол. США.

Оптимізму Олексія Блінова не поділяє Михайло Ребрик, який є старшим аналітиком Райффайзен Банк Аваль. Він переконаний, що в 2020 р варто очікувати:

  • зміни фіскальної політики;
  • відтоку інвесторів, в разі продовження конфлікту на сході країни;
  • посилення заходів, прийнятих НБУ на валютному ринку.

Прогноз Михайла Ребрика виглядає найбільш реалістичним. Адже останнім намітилася тенденція до відновлення попиту, що в підсумку простимулює зростання імпорту, навіть при збільшенні експорту. У підсумку, курс долара виросте. Причому зростання складе не кілька десяток копійок. Слід очікувати збільшення курсу американської валюти, як мінімум, на 4-5 гривень.

Втім, будь-який з прогнозів може не збутися. Не варто забувати про непередбаченi фактори глобального масштабу, які нададуть моментальний і непоправний вплив на курс долара США в 2020 р

Залишити відповідь