Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Гривня під впливом коронавіруса: резерви НБУ спустошуються

Нелегкий тиждень на ринку валюти закінчився для гривні падінням на цілих п’ять відсотків. Всі дев’ять місяців, які знадобилися гривні для зміцнення своєї позиції були практично зруйновані всього за 4 дні, тим часом курс долара піднявся до 28,5 грн / $.

Такий обвал курсу вже визнали одним з найбільших в історії України. Майже мільярд доларів з 18.03.2020 був витрачений Нацбанком для підтримки гривні.

Щоденний шторм: ціна євро і долара

Вихідні з 7 по 9 березня незважаючи на святкову атмосферу, принесли чимало сумних новин: обвал світових фондових ринків і цін на нафту, загострення в Європі ситуації з коронавірусів. Курси в вуличних обмінниках ще в понеділок різко стрибнули вгору, довго не думав і міжбанк, вже на наступний день високі показники євро і долара були і там.

Новини пов’язані з коронавірусом тільки погіршують ситуацію, що склалася. Минулої середи був оголошений національний карантин, ВООЗ оголосила про пандемію, в четвер США заборонили в’їзд на свою територію для європейців. А в п’ятницю авіасполучення в Україні були повністю зупинені.

Підводячи підсумки минулого тижня виходить:

Приріст долара на 1,2 грн, що в результаті склало 26,2 грн за 1 долар, якщо порівнювати показники з п’ятницею від 6 березня, то збільшення склало 4,8%;

За останні роки найбільше тижневе зниження гривні;

З весни-літа 2019 найвищий курс долара.

Крім того, загострилася ситуація і на готівковому ринку. Серед населення різко виріс попит на долар в кілька разів. Курс обмінників кілька разів випереджав міжбанк на гривню і більше. Хоча тиждень тому міжбанк і готівковий ринок торгувалися на одному рівні.

У вівторок 17 березня в касах банку курс євро склав 31,5 грн / $, долара -28,9-29,2грн / $. Очікується що в вихідні вуличні обмінники за один американський долар будуть просити до 30 грн.

Причини обвалу гривні

Рівень валютної турбулентності за минулі тижні фінанси оцінили як «п’ять з п’яти». Що ж стало причиною такої зміни курсу?

Світова криза і коронавірус: паніка стала причиною обвалу гривні. Скарбник одного з найбільших банків, що працюють з іноземним капіталом, пояснив, що валюту купували все, нерезиденти покидали гривневі ОВДП і скуповували валюту, валютні кредити достроково закривалися юридичними особами купуючи під імпортні зобов’язання, фізичні особи також активно почали купувати американську валюту.

А факт, того, що в якийсь момент в банках просто закінчилася готівка, тільки більше збільшило загальну паніку, чим і скористалися спекулянти.

До кінця тижня ажіотаж трохи спав і попит був вже не такий великий. НБУ два рази виходив на валютний аукціон з сумами по 200 млн $ кожен, проте обидва рази продажі склали набагато менше і показали цифри в 76 млн і 74 млн.

За прогнозами сплеск такої паніки буде не останнім. Пов’язано це з тим, що ввечері в п’ятницю владою було оголошено про припинення авіасполучень на території України починаючи з 17 березня.

Дорожчає не тільки долар, євро набирає ще більших обертів і тільки за останній тиждень досяг> 30 грн / € на готівковому ринку і понад 29 грн / € на міжбанку. Для порівняння в середині лютого курс євро не перевищував 27 грн / €.

Причина в тому ж – зовнішні ринки знаходяться в турбулентності. Зниження світових фондових бірж і термінове спокушання облікової ставки ФРС в якості відповіді на загрозу глобальної кризи, трохи знизила популярність активів в доларах. За рахунок чого євро і інші світові валюти зміцнилися на ринку щодо долара.

Для чого НБУ витратив мільярд?

Щодня починаючи з 10 березня на ринку НБУ продавав по 200 млн $. Всього за 4 дні загальна сума склала 900 млн $ що тижневi інтервенцій є абсолютним рекордом за останні роки. З початку березня загальні регулятори склали близько 1,5 млрд $.

Уже в четвер і п’ятницю Нацбанк був змушений проводити валютні аукціони, за допомогою яких було заплановано поставити валютний тон і орієнтир долара на день. Чи допомогло це?

Банкіри відзначили, що без присутності Нацбанку на ринку курс долара міг би помітно перевищити позначку в 29,2 грн / $.

Прогнози курсу на тиждень

Досить песимістично оцінюються перспективи гривні на наступний тиждень. Очікувані цифри можуть скласти 28,8 – 29,3 грн / $.

Борис Маркович Гаухман

Кращі кредитні пропозиції

Гривня під впливом коронавіруса: резерви НБУ спустошуються Tengo
4.2/5 (оцінок : 217)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 500-15000грн
Ставка: от 1 %
* Інформація узагальнена і ознайомча
У більшості МФО кредитна ставка плаваюча, і змінюється в залежності від суми кредиту і терміну.
В даному випадку показана ставка для кредиту на суму 1000 грн терміном на 10 днів
Термін: 1-30 днів
Гривня під впливом коронавіруса: резерви НБУ спустошуються ШвидкоГроші
5/5 (оцінок : 599)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 1000-30000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 3-140 днів
Кредит под 0%
Гривня під впливом коронавіруса: резерви НБУ спустошуються Credit Kasa
5/5 (оцінок : 652)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 400-20000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 1-27 днів

Залишити відповідь