Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Головний банк країни має намір відрегулювати роботу колекторів

Законодавчим документом, який дозволить це зробити, стане новий Закон України, так званий закон про “сплите”.

Прийшов час “приструнити” колекторів

Згідно вищевказаного закону, який починає діяти з 1 липня 2020 року, регулювати роботу небанківських фінансових організацій, в тому числі і колекторських, буде Національний банк України.
Таким чином, робота всіх небанківських фінансових структур, які працюють з коштами громадян, зміниться. До таких організацій належать страхові товариства, кредитні компанії, ломбарди, колекторські фірми і т. д.

Національний банк України

Факторинг “по -Українськi”

У НБУ пояснили, що основною послугою, яку надають колекторські фірми, є факторинг (тобто торговий агент, “посередник”). Якщо говорити простими словами, то це слово означає – придбання боргів клієнтів, перекуповування їх грошових зобов’язань.
В інших країнах цією послугою користуються тоді, коли потрібно швидко отримати гроші за товари (послуги або роботи), а договір укладено з відстрочкою платежу.
Але в нашій країні за схемою класичного факторингу працює близько 20% колекторських фірм. Робота решти 80% в основному полягає в “вибиванні” грошей будь-якими шляхами, надання психологічного тиску на клієнта. Це і постійні дзвінки і листи (в т.ч. СМС) з залякуванням, образою клієнта і його родичів; розклеювання на стінах будинків листівок з фотографіями клієнта і зазначенням суми боргу (нерідко дуже завищеною) і т.д. Всі ці методи не законні, що не цивілізовані і нелюдські.

Нові вимоги НБУ до колекторів

З 1 липня поточного року НБУ стане активно просувати на фінансовому ринку класичний факторинг. При цьому, і факторинг “по-українськи” не відміняється. Таким чином, головний банк країни має намір розділити ці види послуг.
Національний банк планує також зробити роботу колекторів ліцензійної і “впровадити” в їх роботу морально-етичні принципи. Їх порушення колекторськими організаціями може призвести до втрати ліцензії, що зажадає від цих фірм дотримання цивілізованих методів спілкування з клієнтами. У зв’язку з цим, очікується також і значне скорочення факторингових послуг для великих банківських кредитів.
У той же час, зараз дуже популярними стають мікрокредити, які видають різні фінансові структури на короткий проміжок часу клієнтам із середнім рівнем доходу. Права за такими кредитами фінансові організації перепродують колекторам. І такі послуги найближчим часом можуть стати затребуваними ще більше.

Борис Маркович Гаухман

Кращі кредитні пропозиції

Головний банк країни має намір відрегулювати роботу колекторів Tengo
4.2/5 (оцінок : 217)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 500-15000грн
Ставка: от 1 %
* Інформація узагальнена і ознайомча
У більшості МФО кредитна ставка плаваюча, і змінюється в залежності від суми кредиту і терміну.
В даному випадку показана ставка для кредиту на суму 1000 грн терміном на 10 днів
Термін: 1-30 днів
Головний банк країни має намір відрегулювати роботу колекторів ШвидкоГроші
5/5 (оцінок : 599)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 1000-30000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 3-140 днів
Кредит под 0%
Головний банк країни має намір відрегулювати роботу колекторів Credit Kasa
5/5 (оцінок : 652)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 400-20000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 1-27 днів

Залишити відповідь