Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Голова Dragon Capital заявив про припинення інвестицій, причиною стала відставка Смолія

Відхід з посади голови НБУ Якова Смолія спровокував негативну реакцію з боку внутрішніх і зовнішніх інвесторів.

Багато з них, в тому числі і Томаш Фіала (глава Dragon Capital) почали згортати свої інвестиційні програми.
Після того як Яків Смолій заявив про те, що йде з посади глави нацбанку генеральний директор відомого інвестиційного фонду Dragon Capital Томаш Фіала зробив заяву про припинення інвестицій своєї компанії.

Відхід Якова Смолія – ​​це дуже поганий знак для інвесторів

“Поки ми відклали інвестиції, через те що нинішня українська влада протягом останніх 5 місяців не роблять того що очікують від них інвестори. Мотивами такої поведінки може бути як некомпетентність нинішньої влади, так і російський саботаж “- заявив Томаш Фіала.

Наслідком такої політики може стати те, що вартість на українські активи буде серйозно знижуватися, в тому числі і в гривнях. Особливо небезпечно на думку Томаша Фіали те, що все це відбувається через здійснюваного на Нацбанк політичного тиску з самого верху. На його думку, відставка Якова Смолія це обман всіх тих інвесторів, які вклали в Україну 5 мільярдів доларів протягом останнього місяця. Також відставка Смолія це червона лінія для таких міжнародних структур як G7, IMF, WB.

Голова “Драгон Капітал” Томаш Фіала

На НБУ чиниться політичний тиск

Нагадав що сьогодні Яків Смолій (був головою Національного Банку України з 2018 року), подав у відставку. Смолій заявив про те, що на Національний Банк України вже довгий період часу чиниться політичний тиск.
Саме наявність такого тиску і призвела до того, що, за словами Якова Смолія у нього перестало виходити ефективно, виконувати свої обов’язки і керувати цією фінансовою структурою. Також Смолій заявив що його відставка це спроба запобігти підриву інституційних основ Національного Банку України (НБУ).
Останнім часом у Верховній Раді України можна було почути все більше критики яка стосується дій Національного Банку України. Критика була задокументована в спеціальному проекті постанови, який був підготовлений комітетом українського парламенту по фінансову політику. У цьому документі особливо приділено увагу тому, що Національний Банк України створив піраміду ОВДП, привів до штучного зниження курсу української національної валюти, а також занадто повільними темпами знижував облікову ставку.
Даний проект постанови, в якому критикувалася діяльність НБУ був схвалений у Верховній Раді. Після цього посли держав які входять до Великої Сімки заявили про те, що дії спрямовані на підрив незалежності Національного Банку України здатні дуже негативно позначитися на більшості українських громадян, а також істотно знизити рівень довіри інвесторів до України. Під загрозою може бути і подальша міжнародна допомога яка  надається українській державі.

Залишити відповідь