Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Долар здає позиції або “неслухняна” нацвалюта

“Гойдалки” продовжують розгойдуватися … І вже на сьогоднішній день гривня повільно, але вірно зміцнюється і курс вже практично такий же, як в минулому місяці, – наближається до значення 27 гривень за долар.

Так, за половину серпня курс долара впав більш ніж на 50 копійок і вартість 1 долара склала 27,34 грн. Це мінімальне значення за останній місяць.

Можна з упевненістю сказати, що гривня зміцнює свої позиції. Лише один раз, а саме 6 серпня, долар на міжбанку зробив спробу зміцнитися аж на 2 копійки (з 27,67 до 27,69 грн. за долар). В інші дні поточного місяця спроби долара відбити позиції закінчувалися провалом. Гривня непохитна!

Про це свідчить і те, що тільки за минулий тиждень нацвалюта “відвоювала” у долара аж 28 копійок! Вона за підсумками поточного місяця подорожчала на 52 копійки (до 27,32-27,34 грн. за 1 долар). І це найнижча вартість долара з середини липня.

Вчора (17 серпня 2020 року) долар був у вільному доступі в діапазоні з 27,45 до 27,65 гривень за 1 долар, а євро пропонували по 32,3 – 32,7 грн. за 1 євро.

національна валюта України “гривня”

Де “собака зарита”, або в чому причина зміни курсу?

Як коментують експерти, в поточному місяці на ринку валют спрацювали відразу три чинники, які і стали причиною зниження курсу долара, а саме:

сільськогосподарські виробники – експортери посилено продають валютну виручку. І це триватиме приблизно до кінця поточного місяця, а то і до початку вересня;

2) долар також як і раніше не користується особливим попитом. І виною цьому карантин і низька активність імпортерів;

3) максимальний курс долара співпадає із датою сплати щомісячних податків (20- е число);

І все це стало причиною того, що фізичні та юридичні особи, які повинні були заплатити в бюджет податки та інші платежі в нацвалюті, намагалися “скинути” валюту по максимуму. І ці чинники тільки прискорили знецінення долара і зміцнення гривні. І ще один момент: багато, кому потрібен був долар, не поспішали купувати його, чекаючи ще більшого його зниження.

А попереду “золота” осінь! Девальвація не змусить себе чекати …

Тепер питання! Чи здатна українська гривня досягти позначки 27 грн за 1 долар і залишитися на цьому рівні?

На жаль, але швидше за все немає, як не сумно … Експерти прогнозують нинішню ставку приблизно до 20-х чисел (це остання дата сплати податків зборів та платежів). А потім очікується відкат курсу назад – на вихідні позиції.

Банкіри дають такі прогнози: восени може бути девальвація – долар може повернутися на позначку 28 гривень за 1 долар. На це також може вплинути ситуація з короновірусом (очікується друга хвиля) і рівень ділової активності бізнесу.

Нацбанку поки “ніде розвернутися”

Минулого тижня пропозиція валюти набагато перевищувала попит. Про це свідчить те, що на ринку Нацбанк купив відразу 223 мільйони долара (130 мільйонів доларів тільки в четвер). Тобто НБУ скуповує надлишки валюти з ринку. І навіть такий хід НБУ не запобіг падіння долара.

Залишити відповідь