Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Додаткові джерела фінансування для малого бізнесу

Кожному підприємцю часто доводилося стикатися з необхідністю залучати позикові кошти для розвитку своєї діяльності.

Якщо банківські кредити для більшості більш-менш зрозумілі, то інші види залучення інвестицій для відкриття або розвитку компанії, швидше за все, залишаються в тіні. Це часто заважає підприємцеві прийняти обгрунтоване рішення.

Ми розглянемо лізинг, мікрокредитування, франчайзинг, а також краудфандінг як альтернативні джерела фінансування.

Лізинг

Лізинг є формою придбання нерухомості. Основна відмінність між лізингом і банківським кредитом полягає в тому, що об’єктом договору є не позикові кошти, а товари, передані лізингодавцем підприємцю в довгострокову оренду з правом на подальше погашення.

Однак, якщо майно необхідно на певний період, може бути укладено угоду про короткостроковий лізинг. В цьому випадку активи залишаються в балансі лізингової компанії і повертаються після закінчення терміну, зазначеного в договорі.

Мікрокредитування

Якщо банківський кредит доступний на умовах від 9 до 25% річних, то мікрокредит буде коштувати щомісячну плату в розмірі 1-2% в місяць. Мікрокредитні організації найчастіше пропонують перший місяць безкоштовного кредиту, але ліміт за позикою швидше за все буде нижче.

Для того, щоб швидко отримати невелику кількість позикових коштів, підприємець, включаючи початківця, може користуватися послугами МФО.

Рекомендується використовувати такий тип фінансування в якості короткострокового відновлення платоспроможності, але не для довгострокових інвестицій. Такий кредит може бути оформлений, якщо людина впевнена, що виплатить його найближчим часом.

Якщо підприємець приймає рішення про отримання мікрокредиту, то він повинен чітко визначитися з наступними умовами: мінімальною сумою, період, відсотковою ставкою, яку повинен заплатити МФО за використання позикових коштів, можливість пролонгації або дострокового погашення. Як правило, для отримання кредиту достатньо перейти на сайт МФО і надати фото паспорта та ідентифікаційного коду. У разі позитивного рішення кошти будуть зараховані на рахунок, вказаний позичальником.

Деякі МФО спеціалізуються на наданні мікрокредитів підприємцям. Як правило, ці кредити змінюються за вищими і нижчими ставками.

Краудфандінг

Ця концепція походить від англійського «crowdfunding» (буквально «фінансування натовпу»). Це один із способів фінансування проектів без залучення фінансових і кредитних структур. Це рахунок добровільних внесків фізичними особами (спонсорами) підприємця (засновника) з можливістю подальших матеріальних або нематеріальних вигод. Наприклад, з перспективою в майбутньому для покупки планованої продукції випускати зі знижкою.

Підприємець повинен подати бізнес-план, який показує кінцеву мету. Також необхідно чітко вказати бонуси для спонсорів проекту.

Публікується опис проекту, необхідна сума і умови збору коштів. Для того, щоб мати можливість опублікувати інформацію про проект збору коштів між лояльною аудиторією, роботодавець платить певну плату, як правило, від 3,5 до 15% від зібраної суми.

Франчайзинг

Для тих, хто хоче розпочати власний бізнес, але не знає, з чого почати, можна використовувати такий інструмент, як франчайзинг.

Договір франчайзингу передбачає реалізацію товарів, робіт або послуг під ім’ям відомої торгової марки. Можна сказати, що це має на увазі оренду торгової марки.

Підприємець, який хоче почати бізнес з франшизою, не повинен витрачати час і гроші на введення бренду на ринок, а також на розробку внутрішніх стандартів якості товарів, робіт або послуг. Це дозволить суттєво знизити початкові витрати на проект.

Плюси: немає витрат на розробку стандартів і виведення торгової марки на ринок.

Мінуси: потрібні початкові інвестиції, чітке виконання вимог до організації бізнесу.

Борис Маркович Гаухман

Кращі кредитні пропозиції

Додаткові джерела фінансування для малого бізнесу Tengo
4.2/5 (оцінок : 217)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 500-15000грн
Ставка: от 1 %
* Інформація узагальнена і ознайомча
У більшості МФО кредитна ставка плаваюча, і змінюється в залежності від суми кредиту і терміну.
В даному випадку показана ставка для кредиту на суму 1000 грн терміном на 10 днів
Термін: 1-30 днів
Додаткові джерела фінансування для малого бізнесу ШвидкоГроші
5/5 (оцінок : 599)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 1000-30000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 3-140 днів
Кредит под 0%
Додаткові джерела фінансування для малого бізнесу Credit Kasa
5/5 (оцінок : 652)
Сума займу грн
Комісія дн грн
До виплати грн
1-й кредит: 400-20000грн
Ставка: от 0.01 %
Термін: 1-27 днів

Залишити відповідь