Лого creditop.in.ua
creditop.com.ua

Чого очікувати населенню України в новому році?

Жителі України, як і все населення планети, з нетерпінням чекали приходу нового 2021 року. Минулий рік підніс нам жахливі “сюрпризи”: пандемія Covid-19, зростання захворюваності, карантин, віддалена робота, самоізоляція, скорочення, втрата роботи, зниження життєвого рівня людей. Але українці не втрачають надії і від 2021 року чекають більше позитивних подій. Що ж чекає населення країни в поточному році, які нововведення і в яких сферах життя відбудуться?

Боротьба з Covid-19

У поточному році, як і в минулому, боротьба з коронавирусною інфекцією зупинятися не буде. Для здійснення заходів щодо вакцинації українців в бюджеті передбачено 2,6 мільярда гривень. Крім того, 58,6 млн. грн. бюджетних коштів планується витратити на створення спеціальної сучасної лабораторії, діяльність якої буде спрямована на боротьбу з коронавирусною інфекцією.

Зростання заробітних плат українців

Ні для кого вже не новина, що з січня нового року “мінімалка” складе шість тисяч гривень і під кінець поточного року вона зросте до позначки 6500. Відповідно, середня заробітна плата також збільшиться і складе 13632 грн. Поки на рівні минулого року залишиться прожитковий мінімум (2189 грн.). А зміниться він в поточному році двічі: в липні – збільшиться до 2294 грн. і з 1 грудня складе 2393 грн. При цьому, курс долара згідно прийнятого на 2021 року бюджету, досягне позначки 29,1 грн.

Нововведення для ФОП

Тим ФОП, які працюють на “спрощенку”, доведеться платити більше податків у зв’язку з підвищенням “мінімалки” і прожиткового мінімуму. Сума ЄСВ також збільшиться, і з початку року становитиме 1320 грн, з 1 грудня – 1430 грн. Сума єдиного податку для підприємців складе:

  1. перша група – 227 гривень;
  2. друга група – 1200 гривень;
  3. третя група – 3 відсотки від доходу, якщо ФОП сплачує ПДВ та 5 відсотків, якщо ФОП податок на додану вартість не платить.

Пощастило ФОП першої групи, їм “подарували” податкові канікули. Так, з 01.12.2020 року по 31.05.2021 року їм дозволили не платити ЄСВ та ЄП. На цьому вони “зекономлять” 6600 єдиного соціального внеску і 1094, 5 єдиного податку.

Зниження податків для сільгоспвиробників

З нового року знижено податок на додану вартість на окремі види сільгосппродукції, а саме: насіння жита, пшениці, ячменю, кукурудзи та соняшнику. ПДВ для цих с \ г товарів складе не 20 відсотків, як було в 2020 році, а буде дорівнює 14 відсоткам.

Плата за житло та субсидії

Українці з тривогою очікують квитанцій за комунальні послуги за перший місяць нового року. З 2021 року, і було обіцяно, підвищується ціна на газ. І ми будемо платити не тільки за сам газ, а й за його транспортування. Ціни на газ і транспортування в кожному регіоні різні.
Крім цього, для українців в 2,5 рази повинен вирости тариф на електроенергію. Пільговий тариф на перші 100 кВТ \ ч скасований урядом.
Також в бюджеті країни на поточний рік передбачено коштів на субсидії на 0,5 млрд. грн. менше, ніж у 2020 році (36,6 млрд. грн.). Пояснюють це тим, що зими зараз теплі, а населення отримує заробітну плату в більшому розмірі.

Залишити відповідь